Hilda L. Solis

Secretary (Former)Department of Labor

1

C-SPAN BIOGRAPHICAL HISTORY

TITLE PARTY LOCATION Begin End Events
Secretary

Department of Labor

31
U.S. Representative

U.S. House of Representatives

Democratic CA-32, United States 2003-01-07 2009-02-24 279
State Senator Democratic 2
U.S. Representative

U.S. House of Representatives

Democratic CA-31, United States 2001-01-03 2003-01-06 59

RECENT APPEARANCES

View More Appearances

APPEARS WITH LIST GRID

Loading...