John "Vin" Vincent Weber

U.S. Representative (Former)[R] MN-2, United States
View Official Bio 

0

C-SPAN BIOGRAPHICAL HISTORY

TITLE PARTY LOCATION Begin End Events
U.S. Representative

U.S. House of Representatives

Republican MN-2, United States 1983-01-03 1993-01-03 74
Member

Leadership Group on U.S.-Muslim Engagement

1
U.S. Representative

U.S. House of Representatives

Republican MN-6, United States 1981-01-03 1983-01-02 19
Senior Fellow

Center of the American Experiment -> National

5
Co-Chairman

Dole (E.) Presidential Campaign -> National

3
President

Empower America

6

RECENT APPEARANCES

View More Appearances

APPEARS WITH LIST GRID

Loading...